Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Aktualności

Marek Stefaniak (1950-2013)

Zmarł Marek Stefaniak

2013-08-30


Stowarzyszenie MONAR poniosło wczoraj dotkliwą stratę. W poznańskim szpitalu zmarł 29 sierpnia Marek Stefaniak, członek Zarządu Głównego MONARU, twórca i dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, człowiek ogromnej wrażliwości, który był ucieleśnieniem idei zawartej w słowach Marka Kotańskiego "daj siebie innym".

Swoją pracę traktował jak misję, doskonale wiedział jak ważne jest dla każdego chorego, bezdomnego, uzależnionego człowieka poczucie, że może liczyć na czyjąś wyciągniętą w geście pomocy dłoń. On tę dłoń wyciągał i pomagał. Miał wielkie serce, ale także znakomity zmysł organizacyjny, który pozwolił mu stworzyć w Wielkopolsce świetnie działający, kompleksowy system wsparcia dla osób z różnych powodów wykluczonych społecznie. Wyróżnienia, jakimi został uhonorowany (nagroda Pro Publico Bono, tytuł Wolontariusza Roku) to dowód uznania dla Jego bogatego dorobku i ofiarnej postawy.

Odejście Marka Stefaniaka to nie tylko cios dla MONARU - w Jego osobie całe środowisko zajmujące się szeroko pojętą pomocą społeczną straciło zaangażowanego społecznika i wybitnego fachowca. Żegnając Marka łączymy się w bólu z Jego najbliższymi. Marto, jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach.

Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR i pracownicy Biura ZG

Informujemy, że pogrzeb Marka Stefaniaka odbędzie się 4 września. Msza święta zostanie odprawiona w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy Al. Krakowskiej 17 w Piastowie (początek o godz. 12.00). Bezpośrednio po mszy odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Gołąbkach, w Warszawie przy ul. Bolesława Śmiałego 13.


powrót




Wspierają nas




Galeria zdjęć







Projekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo Zdrowia



Sieć ECETT




Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011